اساسنامه موسسه

قطعه زمینی به مساحت ۳۰۰۰ متر مربع توسط نیکوکار ارجمند، آقای مهدی بازرگان جهت احداث ساختمان خوابگاه انجمن واقع در شهرک الغدیر کرمان خریداری گردیده است. و امید است تا آینده‌ای نزدیک با کمک خیرین محترم به بهره برداری برسد. از اینکه دغدغه ارزشمند کمک به هم نوع را دارید، صمیمانه سپاسگزاریم. حمایت از کودکان مبتلا به سرطان وظیفه محک است و همراهی شما یاوران عزیز نشان از اندیشه زیبای کمک به همنوع دارد. این اساسنامه که مشتمل بر ۳ فصل و ۴۱ ماده و ۲۲ تبصره در نشست مورخ ۲۵/۰۶/۹۳ هیات مؤسس و هیات امناء به تصویب رسید. ( تبصره ۲ ) – سال مالی انجمن منطبق با سال شمسی بوده و همواره به پایان اسفند ماه ختم می شود.

  • از شما یاور نیک‌اندیش که با مراجعه به وبسایت محک همراه بیش از ۲۰ هزار کودک مبتلا به سرطان در حال درمان شده‌اید، صمیمانه سپاسگزاریم.
  • درآمد و هزینه های موسسه در دفاتر قانونی ثبت و شرح بیلان آن حداکثر تا دو ماه پس از پایان هر سال مالی به مراجع ذیربط ارایه خواهد شد.
  • برای آشنایی با آیین نامه های ثبت موسسه خیریه و ثبت شرکت با کارشناسان خانه ثبت تماس بگیرید.
  • متقاضیان تاسیس موسسات خیریه باید درخواست کتبی خود را با اسامی پیشنهادی برای موسسه خود جهت تایید به اداره بهزیستی استان ارئه دهند و پس از تایید نام موسسه و اهداف موسسه در معاونت تخصصی، نام موسسه را در اداره ثبت اسناد و املاک شهرستان ثبت نمایند.
  • هیئت مدیره علاوه بر جلساتی که بطور مرتب و حداقل هر یک ماه یکبار تشکیل خواهد داد بنا به ضرورت با دعوت کتبی یا تلفنی رئیس یا نائب رئیس تشکیل جلسه فوق العاده خواهد داد.

در همین راستا موسسه خیریه یاران مهربان سبز در راستای هدف پیشگیری از آسیب های اجتماعی و تغییر «حتی بسیار کوچک» در آینده فرزندان خانواده های تحت پوشش تصمیم به جذب نیروی متخصص روانشناسی کرده است. اعضای هیات مدیره در اولین جلسه ای که بعد از انتخاب شدن تشکیل می دهند از بین خود یک نفر رئیس و یک نفر نایب رئیس و یک نفر خزانه دار انتخاب خواهند نمود، حدود اختیارات آنها را اساسنامه یا آیین نامه ای که به تصویب مجمع عمومی امنا خواهد رسید مشخص می نماید. مؤسسه خیریه حمایت از آسیب دیدگان اجتماعی، تشکلی غیردولتی، غیر سیاسی و غیر انتفاعی است که دارای مقام مشورتی خاص از شورای اقتصادی- اجتماعی سازمان ملل متحد می‌باشد.

مسیرهای راهپیمایی خودرویی یوم‌الله ۲۲ بهمن در استان کرمان اعلام شد

همانطور که اشاره شد، این بنیادها به کمک و یاری هموطنان و افراد نیازمند می پردازند. اما برای راهنمایی و آگاهی بیشتر، به بررسی وظایف این کسب و کارها می پردازیم. همانطور که اشاره شد، این کسب و کار ها، با هدف کمک به مردم و اهداف خیرخواهانه تولید می شوند.

شرایط تاسیس مرکز نیکوکاری

مفتخریم که اعلام نماییم «باشگاه نیکوکاری احسان (بانیان)» با حمایت و پشتیبانی مؤسسه حمایت از آسیب‌دیدگان اجتماعی و با مشارکت نیکوکاران و اعضای افتخاری برای توسعه همکاری‌ها و ظرفیت‌های نیکوکاران و خیرین از سال ۱۳۹۱ شروع به کار نمود. درصورت عدم رعایت موارد فوق اقدامات قانونی از سوی موسسه خیریه حمایت از آسیب دیدگان اجتماعی صورت خواهد گرفت. دبیرخانه کمیسیون استان موظف است اقدامات لازم را برای معرفی مؤسسه به اداره ثبت شرکت ها و مؤسسات غیرتجاری و بانک برای ثبت مؤسسه و افتتاح حساب انجام داده و پس از اخذ شماره ثبتی و فیش واریزی از مؤسسه، پروانه صادر شده را به متقاضی تحویل دهد.

روابط عمومی آموزش و پرورش تبریز

دغدغه افرادی که اقدام به ثبت موسسه خیریه می نمایند، طی طریق طولانی مدت برای اخذ مجوز است. ثبت موسسه خیریه در کشورهاي توسعه يافته نقش بسيار مهمي در ارتقاي کيفيت زندگي و توانمندسازي اقشار آسيب‌پذير دارند، به‌گونه‌اي که اين سازمان‌ها نقش بازوهاي قدرتمند دولت‌ را در حمايت از اين اقشار ايفا مي‌کنند. پذیرش و ثبت شرکت در تهران ارسال فرم به موجب ارسال فرم به معنای این است موسسه شما تمامی موارد فوق تایید می نماید و مفاد اساسنامه،مرامنامه وشرایط عضویت شبکه ملی موسسات نیکوکاری و خیریه را مطالعه و با مفاد آن موافقت می نماید. اصفهان (پانا) – همزمان با ایام الله دهه فجر مرکز نیکوکاری دانش آموزان استثنایی در استان اصفهان افتتاح شد.

این موسسات به طور معمول از منابع مالی بسیار محدودی برخوردارند که از طریق کمک های مردمی و بدون دریافت کمک های دولتی ( در موسسات غیردولتی) به فعالیت های خویش ادامه می دهند. این منابع طبق آیین نامه تاسیس موسسه، در موارد خاصی قابل بهره برداری است و نمی توان از آن در همه امور و فعالیت ها استفاده کرد. موسسات خیریه از جمله نهاد هایی است که وظیفه اصلی آن کمک به مردم، و کارهای انسان دوستانه است. هر موسسه ی خیریه ای با هدف خاصی پایه گذاری می شود و قوانین آن نیز به فعالیت آن در کشوری که در آن فعالیت می کند بستگی دارد. موسسه خیریه، به موسسات وانجمن های غیرانتفاعی، عام المنفعه وغیر سیاسی گفته می شود که به وسیله افراد حقیقی یاحقوقی تاسیس شده و در زمینه ارائه خدمات اجتماعی به افراد، آسیب دیدگان اجتماعی، خانواده های نیازمند و زنان سرپرست خانواده، کودکان بی سرپرست وبد سرپرست و… علاوه بر این، قوانین هر موسسه خیریه بسته به این که در چه کشوری فعالیت می کند ممکن است متفاوت باشد.

مواردی که در این اساسنامه پیش بینی نشده است وفق عمومات قانون تجارت عمل خواهدشد. انجمن دارای مهر و آرم مخصوص خواهد بود که متن آن با تصویب هیات امناء برابر مقررات تهیه خواهد شد. ( تبصره ۲ ) – برپائی چادر و نصب صندوق در معابر عمومی پس از تائید شهرداری منطقه و با اطلاع کتبی به نیروی انتظامی امکان پذیر است. به نشانی تهران، خیابان ۱۷شهریور ایستگاه آشتیانی ها خیابان شهید درخشان خیابان کلاردشت کوچه تهرانی کیا پ۲۵ واقع است ودر صورت لزوم می تواند برابر مقررات تغییر ودرسایرنقاط داخل یا خارج کشور شعبه، نمایندگی یا دفتر دائر نماید. ب-موسساتی که مقصود از تشکیل آن ممکن است جلب منافع مادی و تقسیم منافع مزبور بین اعضای خود یا غیر باشد.

مرکز نیکوکاری مریم مقدس بازوی توانمند کمیته امداد در کمک رسانی به ارامنه … ۳– عزل بعضی از اعضاء یا کل اعضای هیئت مدیره و بازرسین، قبول و بررسی استعفاء اعضای هیئت مدیره و بازرسین و انتصاب اعضای علی البدل و تعیین کسری اعضاء تا سر رسید مجمع عمومی عادی. مجمع عمومی عادی هیات امناء ممکن است بنا به ضرورت قبل از سررسید مجمع عمومی عادی بصورت فوق العاده در اموری که از ثبت برند تجاری وظایف مجمع عمومی عادی است به تقاضای هیات مدیره،‌بازرس (بازرسان) یا یک سوم اعضای هیات امناء تشکیل گردد. کمک به معلولان و سالمندان و تامین هزینه های آنها از جمله کارهایی است که توسط این موسسات انجام می شود. علاوه بر آن، فعالیت های غیر مادی، جهت بهبود روحیه این افراد مانند برگزاری جشن و تهیه هدایا، از جمله فعالیت هایی است که در این گونه از بنیادها، انجام می شود.

خدمات الکترونیکی —– تاسیس —- درخواست تاسیس سازمان‌های مردم نهاد —- تکمیل فرم الکترونیکی درخواست صدور پروانه تاسیس سازمان مردم نهاد —- ثبت اطلاعات درخواستی و دریافت کد رهگیری. اما این روند به بروز مشکلاتی برای موسسات منجر شد و تلاش‌هایی انجام شد تا این روند متمرکز شود و تنها یک مرجع برای صدور مجوز اقدام کند. بدین ترتیب با آغاز به کار سامانه به مهربانی، امکان شناسایی، معرفی و دسترسی آسان به دانش آموزان کم بضاعت و بی بضاعت در دورافتاده ترین ترین نقاط کشور و هم چنین امکان یاری و همراهی هموطنان مان از هرنقطه از این کره خاکی فراهم شد.

۱- ارائه مشاوره پزشکی و روانپزشکی به بیماران سرطانی و خانواده های آنان. 5- تخفیف 40% برای خرید کتاب‌های گاج توسط مسئولان کتابخانه‌های استان ها در صورت لزوم. 4- ایجاد کتابخانه تخصصی با موضوع فلسطین و تشکیل بانک جامع منابع ، مدارک و اسناد در این زمینه. 2- ارتقاء سطح آگاهی‌های عمومی سربازان ، نیروهای پایور وخانواده های آنها و ترویج فرهنگ مطالعه مفید. 1- ایجاد و توسعه کتابخانه‌های مشارکتی در سطح مراکز عقیدتی سیاسی ارتش. 5- احداث کتابخانه‌های عمومی در محلات دارای بافت‌های فرسوده ، سکونتگاه‌های غیررسمی و شهرهای دارای مطالعات مصوب ، بر حسب میزان اعتبارات مربوطه و در چارچوب ضوابط و مقررات “شرکت”.

موسسات خیریه با اهداف انسان دوستانه و نیکوکاری و بدون اینکه به دنبال نفع بردن و سود کردن با فعالیت خود باشند، ایجاد می شوند. دقت نمایید که هدف عالیه موسسه خیریه کمک رسانی بدون اخذ منفعت برای نیازمندان یا قشر خاصی از نیازمندان می باشد. مرجع رسمی صدور مجوز ثبت برای سمن‌ها وزارت کشور و مسئول بررسی صلاحیت تأسیس خیریه‌ها با سازمان بهزیستی است. کلیه اعضای پیگیری ثبت تغییرات شرکت هیات مدیره، مدیرعامل و بازرسین موسسه باید فرم مشخصات فردی خود را تکمیل کنند. از دیگر وجوه تمایز،فرهنگ سازی در زمینه خیررسانی مدبرانه و خردمندانه از طریق برگزاری سلسله نشست های خیر و خرد، پرهیز از رویکرد وابستگی و ناتوان کردن افراد به کمک های مالی موسسه با ارائه خدمات فراگیر و متعددی است که نه تنها دانش آموز بلکه خانواده وی را نیز در بر می گیرد.

هیات امناء یک نفر را بعنوان بازرس اصلی و یک نفر را بعنوان بازرس علی البدل برای مدت یکسال انتخاب خواهد نمود . • اعتقاد داریم که آموزش، دانش حرفه‌ای و همچنین تجربه، ابتکار و نوآوری از ضروریات است لذا درکسب آن دریغ نخواهیم نمود. بنابر پژوهش و بررسی های انجام شده که توسط تیم متخصص این مؤسسه انجام گرفته است طرح های ذیل به عنوان طرح های زودبازده در زمینه ی مشاغل خانگی می توانند مثمر ثمر باشند و به عنوان طرح های پیشنهادی جهت سرمایه گذاری و پشتیبانی ارائه گردند.

به منظور دریافت مجوز خیریه یا تاسیس هر نوع انجمن، بایستی به سایت بهزیستی دات آی آر مراجعه کنید. روش کار به این صورت است که نماینده قانونی مؤسسات غیرتجاری غیردولتی (مثلا هلدینگ ملاصدرا) باید برای اخذ پروانه تأسیس به ادارات بهزیستی شهرستان محل مؤسسه مراجعه و مدارک خود را طبق مفاد آئین نامه تکمیل کرده و ارائه دهد. برای بازرسین و اعضای هیات مدیره باید گواهی عدم اعتیاد و نیز گواهی عدم سوء پیشینه ارائه گردد. فرم مشخصات فردی باید برای همه اعضای هیات مدیره، مدیر عامل و بازرسین تکمیل شود. ثبت موسسه خیریه از امور بسیار دشوار ثبتی می باشد و ما به شما توصیه میکنیم که ثبت موسسه خیریه خود را با خیالی آسوده به وکلای برجستهخانه ثبتبسپارید. اما مهم است بتواند در وهله اول مجوز لازم از وزارت کشور و نهادهای زیر مجموعه آن را بگیرد و از طرفی در اداره ثبت شرکتها به ثبت برسد.