شرکت مختلط سهامی، شرکتی می باشد که تحت اسم مخصوصی بین یک عده شرکای سهامی و یک یا چند نفر شریک ضامن تشکیل می شود. چنین پرسشی از این لحاظ مطرح می شود که اصل 81 قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران مقرر می کند : دادن امتیاز تشکیل شرکت ها و موسسات در امور تجاری و صنعتی و کشاورزی و معادن و خدمات به خارجیان مطلقاَ ممنوع است. انعقاد قرارداد توسط شرکت های خارجی با موسسات ایرانی مجوز ثبت و در نتیجه ، تشکیل شرکت های خارجی در ایران نیست ؛ اما ممنوعیت ثبت شرکت خارجی فقط در صورتی صادق است که شرکت خارجی بخواهد در ایران به فعالیت مربوط به امور تجاری، صنعتی، کشاورزی، معادن . مفاد این حکم علاوه بر مجوز ها شامل کلیه خدمات و فعالیت ­های دستگاه­ های اجرایی یاد شده از جمله سازمان­ های ثبت اسناد و املاک (ثبت شرکت­ها) ، ثبت احوال ، تأمین اجتماعی ، حفاظت محیط زیست ، مؤسسه استاندارد و تحقیقات صنعتی ایران ، شهرداری تهران و کلان شهرها ، نیروی انتظامی ، گمرک ، خدمات قوه قضاییه و وزارت خانه ­های آموزش و پرورش ، علوم ، تحقیقات و فناوری ، بهداشت ، درمان و آموزش پزشکی و صنایع و معادن و نیز مواردی که بر اساس قوانین در ازای خدمات ، مبالغی از اشخاص حقیقی و حقوقی اخذ می گردد ،نیز می باشد . Th​is data h as be᠎en wri​tt​en  by GSA Cont​ent  Ge nerator DEMO.

 • ارائه تصویری از علامت تجاری انتخابی در ابعاد ده در ده
 • سرعت و دقت
 • حقوق شرکت های خارجی در ایران
 • دارای معنا و مطابق با فرهنگ اسلامی باشد

4- داشتن مجوز از وزارتخانه یا سازمان دولتی و یا یک نهاد انقلابی و یا موافقت یکی از وزارتخانه های جمهوری اسلامی ایران چنانچه شرکت خارجی باشد که شرایط عملیات آن به موجب امتیازنامه صحیح منظمی مقرر گردیده علاوه بر اسناد فوق باید موارد امتیاز نامه با تصدیق وزارت امور خارجه مشعر بر صحت آن امتیازنامه نیز تسلیم شده باشد کلیه اوراق مزبور باید به فارسی تهیه شده و یا یک نسخه ترجمه مصدق از آن به فارسی ضمیمه شود. از طرفی ، قوانین خاص ممکن است برای شرکت تمهیداتی معین کرده باشند که اشخاص خارجی بیگانه مشمول آن نمی شوند؛ مانند ماده 107 قانون مالیات های مستقیم ( مصوب 1380) که برای اشخاص حقوقی خارجی که در ایران فعالیت می کنند، مقررات ویژه مالیاتی معین کرده است. مثلاً حق الثبت شرکت با مسئولیت محدود با شرکت سهامی خاص که پیچیدگی های ثبتی و اداری دارد، قطعاً بسیارمتفاوت است. در انتها شایان ذکر است “شرکت های سهامی خاص” و ” با مسئولیت محدود” ، جزء متداول ترین انوع شرکت هایی هستند که توسط اتباع خارجی در ایران به ثبت می رسند. خدمات بپردازد ، والا خارج از قیود مندرج در اصل 81 قانون اساسی، تشکیل شرکت خارجی از طریق ثبت آن بلامانع است.

شرکت مختلط غیر سهامی، شرکتی می باشد که برای امور تجارتی تحت اسم مخصوصی بین یک یا چند نفر شریک ضامن و یک یا چند نفر شریک با مسئولیت محدود بدون انتشار سهام تشکیل می شود. اگر بخواهیم واژه شرکت را به لحاظ لغوی مورد بررسی قرار دهیم این گونه میتوان گفت که کلمه شرکت به معنای شریک شدن و همدست شدن در کاری می باشد و اما اگر بخواهیم شرکت را از نظر حقوقی مورد بررسی قرار دهیم با توجه به مواد وضع شده در قانون مدنی و تجارت ایران شرکت متشکل از اجتماع ۲ یا چند نفر شریک ، سهامدار و یا موسس می باشد که در قالب یک قرار داد رسمی در راستای حصول به یک هدف واحد کار می کنند.شرکت عبارتست از قراردادی که اشخاص حقیقی و حقوقی بین خود امضا کرده تا در چهارچوب خاصی از قوانین تعریف شده ( اساسنامه ) عمل کنند.قرارداد ذکر شده ( شرکت ) می تواند شامل قوانین بین خود اعضا و همچنین چگونگی تعامل با افراد و یا دیگر شرکت ها باشد. 1 قابل کپی کردن توسط دیگر شرکت ها حضور به عمل آورند و.

درخواست ثبت باید در تهران و نزد اداره ثبت شرکت ها و مالکیت صنعتی به عمل آید. اگر شما متقاضی ثبت شرکت با کم ترین هزینه ثبتی می باشید پیشنهاد می کنیم تا انتهای این مقاله همراه با ما باشید تا به تمامی سوالات شما در زمینه ثبت و هزینه ثبت شرکت ها و تعرفه ثبتی در ایران پاسخ داده شود. تغییر نشانی شرکت از اختیارات مجمع عمومی فوق العاده است ، مگر اینکه در اساسنامه شرکت ، این اختیار به هیات مدیره شرکت داده شده باشد. نظر کارشناسان اداره ثبت حدوداً ۷ تا ۱۵ روز کاری بعد از ارسال فیزیکی اوراق به اداره روی سامانه نمایان می شود. اسامی 4 الی 5 سیلابه باشد این اسامی باید ریشۀ فارسی داشته باشند اما برای هزینه تعیین نام شرکت باید گفت اگر بخواهید صفر تاصد کار انتخاب اسم را به ثبت ایلیا بدهید و یا از ابتدا تا انتهای ثبت شرکت را پس هزینه ها بر اساس آن محاسبه خواهند شد. ابتدا اگر بخواهیم برایتان در رابطه با شرکت نسبی توضیح دهیم باید گفت شرکتی است بین دو یا چند شریک با نامی خاص و میزان هزینه ثبت آن نیز بستگی به سرمایه شرکت و موضوع فعالیت شرکت دارد. به عبارت دیگر، چنین شرکتی از کلیه حقوقی که برای خارجیان در نظر گرفته شده برخوردار شده، کلیه تعهدات آن ها را نیز خواهد داشت؛ با این توضیح که شرکت خارجی، اولاَ نمی تواند در ایران بیش از حقوقی را بهره مند شود که خاص اشخاص حقیقی است ، مانند حقوق خانوادگی و امثال آن .

مجتمع حقوقی ایلیا با بیش از 18 سال سابقه در امر ثبت شرکت ها و برند پذیرای مشاوره حقوقی رایگان به شما متقاضیان می باشد. این سوالاتی است که برای ثبت شرکتها به ذهن متقاضیان خطور می کند و روزانه ما با آن ها روبرو می شویم. 7- شرکت به چه نوع امر صنعتی یا تجاری یا مالی در ایران مبادرت می کند. 8- شرکت به چه نوع امر صنعتی یا تجاری یا مالی در ایران مبادرت می کند. حال این سوال مطرح می شود که ثبت شرکت خارجی در ایران مجاز است یا خیر ؟ آیا این اصل به این معناست که شرکت های خارجی را به این دلیل که ثبتشان ممنوع است، نمی توان در ایران به رسمیت شناخت ؟ انتخاب نام شرکت،نشانی شرکت،سرمایه ی شرکت ،معرفی شرکا ،مشخص نمودن سهام شرکا و معرفی شعبه های شرکت از جمله کارهایی است که قبل از رجوع به سایت می بایست راجع به آنها تصمیم گیری نهایی شده باشد. ثبت شرکت دانش بنیان در ترکیه عموما یا از سمت اعضای هیئت علمی و کادر آکادمیک است یا موسسه های خصوصی تمایل به انجام این کار دارند. همانطور که گفتیم موضوع فعالیت شرکت نیز بر هزینه های ثبتی شرکت تاثیرگذار است مثلاً اگر موضوع فعالیت شرکت طولانی باشد.

علاوه بر فعالیتهای مخصوص تجاری و بازرگانی بدون هیچ اطلاعاتی قدم در راه اندازی یک فعالیت. ثبت شرکت در تهران که می خواهند در امور تولید و توزیع فعالیت داشته باشند باید شرکت تعاونی به ثبت برسانند. هزینه ثبت شرکت تولید مواد غذایی به همراه ثبت برند چقدر در میاد؟ همان طور که در بالا ذکر شده است باتوجه به موضوع فعالیتی شرکت که تولیدی می باشد اخذ مجوز الزامی است که این شرکت دارای واحد تولیدی و یا کارخانه باشد که باتوجه به قوانین مصوبه باید محل احداث مشخص شود که در یکی از شهرک های صنعتی باشد. الحال یکی از شرکتکنندگان این رقابت هستید و مادام انتهای صراحي جهانی میتوانید با پیش بینی نتایج بازی ها متحد بقیه فوتبالدوستان باشید. لازم به توضیح است به موجب ماده 21 نظامنامه، مراتب مذکور در ماده فوق باید در یکی از روزنامه های محلی منتشر شود که شعبه شرکت در آن جا دایر بوده و یا تاسیس می شود. پس از تدوین طرح توجیهی ارائه آن به همراه مدارک لازم به مرجع مربوطه انجام می پذیرد. پس از ارائه اظهارنامه ثبت ، صاحبان برند مهلت دارند تا پس از ۱۰ سال به تمدید برند خود بپردازند که در این مورد لازم به ذکر است که مدت زمان مذکور که تمدید این برند مستلزم پرداخت مبلغی معین می باشد.همچنین باید به این نکته توجه کنید که پس از پایان دوره یک مهلت ارفاقی ۶ ماهه برای پرداخت هزینه تمدید و واریز جریمه تاخیر به صاحبان برند داده می شود.

 • مشخص کردن بانک ارائه تسهیلات
 • تأییدیه غیردولتی بودن فعالیت اشخاص سهامدار حقوقی
 • یک نسخه ی مصدق از شرکت نامه
 • شرکتهای تجاری-سهامی خاص
 • شرکت های سهامی خاص
 • شرکتهای تضامنی
 • تعیین موضوع فعالیت شرکت

اگر به هر دلیلی نشانی شرکت تغییر یافت ، باید با تنظیم صورتجلسه ای ، تغییر نشانی شرکت را به اداره ثبت شرکتها اطلاع داده تا در رومه رسمی به چاپ برسد. دفاتر حقوقی شرکت ها شامل یک دفتر رومه و یک دفتر کل می باشند که بعد از نهایی شدن شرکت و بصورت سالیانه در اختیار شرکت ها قرار می گیرد و باید مطابق با قوانین و مقرراتی بدون خط خوردگی و با دقت و تمیز در هر روز تکمیل و در نهایت در پایان تحویل داده شود. انتخاب نام برای ثبت شرکت همانطور که مشخص است اسم شرکت معرف خود شرکت و در واقع تا پایان پروسه ی ثبت شرکت با شما خواهد بود. شرکای سهامی کسانی هستند که سرمایه ی آن ها به صورت سهام یا قطعات سهام برابر تقسیم شده و مسئولیت آن ها تا میزان همان سرمایه ای است که در شرکت دارند. حق الثبت در واقع به هزینه ای گفته می شود که در بابت میزان سرمایه اولیه شرکت از شما اخذ می شود. برای ثبت شرکت نسبی محدودیتی در سرمایه وجود ندارد، اما از کمترین میزان سرمایه یعنی 1 میلیون ریال هم میتوان شروع کرد. این امر با ارائه مدارکی از مراجع ذی صلاح کشور مربوط که توسط مقامات کنسولی ایران در آن کشور تصدیق شده باشد، احراز می شود.

دیدگاهتان را بنویسید