مراحل ثبت شرکت دانش بنیان

علاوه بر حمایت‌های مورد نظر قانون، مرکز شرکت‌ها و موسسات دانش‌بنیان با استفاده از ظرفیت‌های موجود در سایر دستگاه‌ها اقدام به ایجاد حمایت‌های متنوعی به منظور توسعه کسب و کار دانش‌بنیان کرده است که در مجموع بیش از a hundred and ten عنوان را شامل می‌شود. ثبت شرکت دانش بنیان یا شرکت‌های دانش بنیان جزء زیرمجموعه شرکت‌ها و موسسات تعاونی و خصوصی قرار دارند که به هدف ارتقاء دانش و ثروت، فعالیت‌هایی موثر و پویا را شامل می‌شوند و از جمله وظایف آنها می‌توان به دستیابی به انواع اختراعات، دستاوردها و ثبت شرکت در تهران خلق فناوری‌های نوین اشاره کرد. با توجه به ماده ۲ قانون تجارت و حمایت از موسسات و شرکت‌های دانش بنیان، اینگونه شرکت‌ها را می‌توان اینگونه تعریف کرد که در حیطه توسعه و گسترش اختراعات، نوآوری‌ها، تجاری سازی ناشی از تحقیق و توسعه طراحی، تولید و خدمات در بخش فناوری برتر همراه با ارزش افزوده بالا فعال عمل می‌کنند. منظور هم‌افزایی علم و ثروت، توسعه اقتصاد دانش‌محور، تحقق اهداف علمی و اقتصادی و تجاری‌سازی نتایج تحقیق و توسعه در حوزه فناوری‌های برتر و با ارزش افزوده فراوان و بر اساس معیارهای مورد نظر فعالیت می‌کند.

۷- ايجاد شرکت دانش بنیان با مشارکت شهرداری يا دانشگاه های همان منطقه در اولويت می باشد. باید پنجاه درصد درآمد شرکت در یکسال گذشته مالی، از فروش فناوری، کالا و یا خدمات مربوط به حوزه دانش بنیان بوده باشد. در مرحله اخر، جمع‌بندی بررسی ارزیاب در کمیته کارشناسی کارگروه بیان شده و نتیجه تصمیم‌گیری در رابطه با ارائه تاییدیه دانش بنیان از طریق سامانه مذکور به شرکت متقاضی اعلام می‌گردد. متقاضی لازم است در هفت بخش مشخصات کلی، هیئت مدیره، سهامداران، مجوزها و استانداردها، منابع انسانی موجود، کالا و خدمات و اطلاعات مالی که فیلدهای هر قسمت در سمت راست صفحه نمایش داده شده است را تکمیل نماید.

چون کد کاربری و رمز عبور ندارید، روی بخش ثبت نام که با دایره نارنجی مشخص شده است کلیک کنید. ۳- گواهینامه انطباق با استاندارد و تاییدیه های دیگر را دریافت کرده باشد . در نظر داشته باشید به شرکتهای تأیید شده مجوز و یا گواهی خاصی اعطا نمی شود.

شرکت های دانش بنیان واسطه ای میان ایده های تجاری و تولید و ارتقای فناوری می باشند. در این شرکت ها ایده های جدید و قابل پیاده سازی توسط پژوهشگران و قشر علمی و دانشگاهی در مسیر فناوری های بالا و قابل پیگیری به کار گرفته خواهند شد. دریافت امریه در شرکت های دانش بنیان به این صورت است که فرد پس از گذراندن دوره آموزشی سربازی خود را در این شرکت ها بگذرانند، امریه شرکت دانش بنیان نیز می تواند به عنوان معافیت نظام وظیفه به حساب آید. فارغ التحصیلان رشته های پزشکی امکان استفاده از تسهیلات امریه شرکت دانش بنیان را ندارند .

  • شاخص های تشخیص شرکت های دانش بنیان، به دو دسته شاخص های عمومی و اختصاصی تقسیم می شوند.
  • ■ مدت زمان انجام پروژه حداقل 14 ماه بوده و شما در طول این مدت نیاز است که گزارش پیشرفت کار خود را برای دانشگاه دفاع ملی ارسال کنید.
  • در نظر داشته باشید در ثبت شرکت دانش بنیان شرکتهای دولتی – موسسات و نهادهای عمومی و غیر دولتی و نیز شرکتها و موسساتی که بیش از ۵۰ % مالکیت آنها برای بخش دولتی می باشد نمی توانند درشرکتهای دانش بنیانقرارداد و از مزایا و حمایت های قانوندانش بنیاناستفاده کنند .
  • لازم است که دو سوم از اعضای هیئت مدیره شرکت دانش بنیان،حداقل دو مورد از شرایط ذیل را احراز کنند.

شرکت بعد از تکمیل اطلاعات خود و بارگذاری اسناد مربوط بایستی به قسمت ارسال درخواست دانش بنیان مراجعه نماید و به روی درخواست نهایی کلیک نماید. شرکت‌هایی که بدون ثبت نام در سایت مذکور طرح‌های خود را ارسال نمایند در لیست پذیرش قرار نخواهند گرفت). یک شرکت دانش‌بنیان موفق به ساخت دستگاهی شده که کاربرد آن پایش و کنترل مداوم سیال در صنایع مختلف است. یک شرکت دانش‌بنیان موفق به تولید پوششی برای ساختمان‌های فلزی شده که رسیدن به دمای بحرانی را به تعویق می‌اندازد. پس از ورود اطلاعات توسط شرکت های متقاضی در سامانه،دبیرخانه کارگروه آن ها را برای کارگزاران مربوطه ارسال می کند و در مدت زمان مشخصی،نتایج بررسی ها را از آن ها تحویل می گیرد و بر حسب مورد به کارگروه یا کمیته کارشناسی ارجاع می دهد.پس از نهایی شدن بررسی ها دبیرخانه کارگروه نتیجه را به شرکت متقاضی اعلام می کند. سلام ثبت شرکت خدماتی هم میشه جزء دانش بنیان حساب شد؟؟مثل انجام خدمات اداری خانگی ساختمانی…………….

شاخص های مهم جهت ثبت شرکت دانش بنیان:

دررابطه با جایگاه محصول در چرخه ی فناوری نیز، یکی از موارد (مطالعات اولیه، مطالعات تکمیلی، نمونه ی کارگاهی، نمونه ی آزمایشگاهی و نمونه ی صنعتی) را انتخاب کنید و توضیح دهید که چرا محصول در جایگاه انتخاب شده قرار دارد. لذا طرح توجیهی، معرف روح طرح و میزان پختگی مطالعات انجام شده می باشد که ممکن است به دنبال بی دقتی در ارائه ی برخی از اطلاعات، کارشناسان سرمایه گذاری در این طرح را مخاطره آمیز بیابند. بنابراین برای اینکه طرح پیشنهادی مطبوع افتد ، می بایست تمامی آمار و ارقام ، به همراه توضیحات کافی و مستند ارائه گردد تا هیچ شبهه و سوالی پیش نیاید و متن درستی از اطلاعات در اختیار کارشناسان قرار گیرد. بزرگترین دغدغه این شرکت ها حفاظت از دارایی های فکری و حفظ حقوق مالکیت معنوی می باشد که باید کار کارشناسی و حقوقی دقیقی بر روی آن انجام شود. مشکلاتی از قبیل محدودیت در جایگاه تاسیس ، نبود حمایت لازم و کافی دولت و همچنین ایرادهایی از سوی شورای نگهبان وارد شده است که باعث شده اصلاحاتی در مواد قانونی آن صورت پذیرد.

شرایط ثبت شرکت دانش بنیان

متقاضیان به کمک فرم ارائه شده در سایت مخصوص شرکت‌­های دانش بنیان، باید برای تکمیل فرم درخواست اقدام کنند. معرفی به صندوق نوآوری و شکوفایی تا طرح خود را به آن صندوق ارائه کنند و از تسهیلات مربوطه با توجه به اساسنامه صندوق استفاده نمایند. پژوهشی و دیگر واحدهای دولتی و مابقی سهام متعلق به اعضای هیأت‌‌‌‌علمی و دانشجویان و سایر سهامداران بخش خصوصی است، نتایج تحقیقات اعضای هیأت‌‌‌‌علمی و دانشجویان خود را تجاری‌سازی نمایند. اگر قصد ثبت شرکت مسئولیت محدود را داشته باشید حداقل سرمایه 100 هزار تومان می باشد. در قدم اول همانطور که گفتیم باید مثل دیگر شرکت ها تجاری و حقوقی و… در اداره ثبت شرکت ها یک شخص حقوقی به ثبت برسد. بعد از این مدت شما مراحل اصلی دانش بنیان شدن را طی کرده و اگر اطلاعات یا طرح شما منسجم باشد می توان شرکت را به عنوان دانش بنیان ثبت کرد.

شرکت های دانش بنیان از حمایت های دولتی نظر معافیت از پرداخت مالیات، عوارض حقوقی گمرکی و سود بازرگانی و عوارض مالیاتی به مدت 15 سال و همچنین اعطاء تسهیلات کم بهره بلند مدت یا کوتاه مدت و یا بی بهره برخوردار می باشند. در این مقاله توضیحات تکمیلی در خصوص شرکت دانش بنیان ارائه گردید است در صورتی که نیازمند کسب اطلاعات بیشتر بودید با کارشناسان ثبت ایلیا در تماس باشید . ثبت شرکتهای با مسئولیت محدود و سهامی خاص برای شرکت های دانش بنیان گزینه های مناسبی می باشند. ساخت تجهیزات یا فرآیند سازی دانش بنیان که شرکت قصد دارد با استفاده از آن به تولید کالا و خدمات بپردازد همزمان حداقل ۵۰% از درآمد مالی سال گذشته باشد که در اظهارنامه مالیاتی شرکت ذکر شده است. ماده ۲۹ این شرکت‌ها را موظف می‌کند که به نگرانی‌های زیست‌محیطی توجه کنند.

حمایت از صادرات

بر اساس آیین نامه تشخیص شرکت ها و موسسات دانش بنیان، شرکت های متقاضی باید علاوه بر کسب شرایط ذکر شده در شاخص های عمومی، کلیه شرایط مشخص شده در شاخص های اختصاصی آیین نامه مذکور را داشته باشند. در ادامه لازم است که با مراجعه به سایت دانش بنیان با مطالعه شرایط و آیین نامه ثبت برند تجاری ها مراحل ثبت نام اینترنتی را تکمیل و مدارک مورد نیاز را بارگذاری کند. پس از بررسی و ارزیابی این اطلاعات مراحل بعدی برای ثبت شرکت انجام می شود. تولید کننده کالاهای دانش بنیان مطابق فهرست کالاهای دانش بنیان مصوب کارگروه ارزیابی و تشخیص صلاحیت شرکت های دانش بنیان باشند.

همچنین لازم است که تصویر آگهی و اسکن آخرین تغییرات درج سده در روزنامه رسمی را در سامانه برای تکمیل فرآیند ثبت نام بارگذاری کرد‌. در اینجا لازم است برای تکمیل ثبت نام یک سری مدارک بار گذاری شود تا مراحل ثبت اینترنتی به اتمام برسد. مشاورین آگاه ثبت پس از عقد قرارداد تا زمان ثبت شرکت و چاپ در روزنامه رسمی پیگیری ثبت تغییرات شرکت پیگیر پرونده و پاسخگوی شما خواهند بود. همانطور که به احتمال فراوان مطلع هستید شما باید قبل از ثبت شرکت، نوع شرکت و زمینه ی فعالیت خود را مشخص کنید و از همین بابت است که شرکت ها بر اساس تقسیم اختیارات، سرمایه ی اولیه، نحوه ی تصمیم گیری اعضا، ظرفیت لازم جهت گسترش و رشد شرکت و… به ۷ عنوان تقسیم می شود.

حداقل ۱ سال سابقه فعالیت کاری یا علمی در حوزه فعالیت شرکت و یا سابقه مدیریتی داشته باشند. دارای حداقل یک اختراع ثبت ‌شده ارزیابی شده داخلی یا یک اختراع بین‌ المللی مرتبط با حوزه کاری شرکت باشند. حداقل ۳ سال سابقه فعالیت کاری یا علمی در حوزه فعالیت شرکت و یا سابقه مدیریتی داشته باشند. شایان ذکر است، چنانچه شرکت نتواند در مدت 2 سال پس از تایید دانش بنیان بودن،رتبه بندی خود را به پایان برساند و یا در صورت عدول از شرایط مندرج در این آیین نامه در هر زمان دانش بنیان بودن شرکت ملغی می شود.

اگر سهام دانشگاه بیش از ۵۰% باشد شرکت دولتی محسوب می شود ،شرکت دانش بنیان دولتیو اگر سهام دانشگاه کم تر از ۵۰ % باشددانش بنیان خصوصیاست. با توجه به ریسک بالای سرمایه‌گذاری در این زمینه، دولت‌ها معمولاً مشوق‌هایی را برای تشویق سرمایه‌گذاران خصوصی به مشارکت و یا تضمین پوشش ریسک‌های شرکت ارائه می‌دهند. ، شرکت‌های متقاضی باید علاوه بر کسب شرایط ذکر شده در شاخص‌های عمومی (شامل کسب حداقل درآمد ذکر شده ناشی از فروش فناوری، کالا /خدمات دانش‌بنیان، نیروی انسانی و سابقه بیمه کارکنان)، کلیه شرایط مشخص‌ شده در شاخص‌های اختصاصی این آیین‌نامه را نیز احراز نمایند. قانون تجارت شرکت دانش بنیان را ذیل شرکت‌های تجاری بیان نکرده است، بنابراین شرکت ابتدا باید در قالب یکی از شرکت‌های ذکر شده در قانون تجارت به ثبت رسیده و سپس درخواست ثبت شرکت دانش بنیان داده شود. شرکت های دانش بنیان در راستای هم افزایی علمی، توسعه اقتصادی با رویکرد دانش بومی، ثروت آفرینی و در نهایتا ورود تحقیق و توسعه به کارگاه ها و شرکت ها تلاش می کنند و از این رو می توان ورود پتانسیل های دانشگاهی و پژوهشی را در موسسات و شرکت های صنعتی و تجاری بیشتر شاهد بود.