در ماده ۶۲ قانون برنامه پنجم توسعه اقتصادی ، اجتماعی ، فرهنگی با یک سیاست مناسب در جهت بهتر شدن فضای کسب و کار قرار شد تا در همه مواردی که فعالیت اشخاص حقوقی یا حقیقی نیاز به داشتن مجوز هایی از جمله گواهی ، پروانه ، جواز ، استعلام یا موافقت و موارد شبیه به آن از دستگاه ­های اجرایی دارد ، حداکثر ظرف مدت سه ماه بعد از ابلاغ این قانون ، نوع مجوز و فعالیت مربوط و نیز مدارک مستند برای قانونی بودن مجوز و همچنین مراحل صدور ، تمدید ، لغو و سایر مقررات ناظر بر را در یک کار گروه بررسی کنند. ثبت شرکت ­های داخلی و تشکیلات و موسساتی که برای مقاصد غیرتجاری از حوزه تهران تشکیل و تأسیس می شود . ماده اول ـ هر شرکتی که در ایران تشکیل و مرکز اصلی آن در ایران باشد شرکت ایرانی محسوب است. لازم به ذکر است که شرکای خارجی بایستی دارای مجوز کار و تجارت در ایران باشند. به طوری که تلاش شده است تا تسهیلاتی برای این عزیزان در نظر گرفته شود. Data has been creat᠎ed with the help  of GSA Cont​ent Generato r  DEMO!

 • واحد ثبت شرکت در کرج
 • نحوه ثبت تضامنی
 • نشانی مرکز اصلی
 • دو کپی از تقاضانامه و اساسنامه تکمیل شده
 • درج آگهی تأسیس شرکت تعاونی
 • آیین نامه تشکیل مجامع عمومی شرکتهای تعاونی
 • سرمایه این شرکت تحت عنوان سهم الشرکه می باشد

شرکت های نسبی شرکت هایی می باشند که برای انجام کار های تجاری تحت عنوان به خصوصی میان دو یا چند نفر تشکیل می شود و مسئولیت هر یک از شرکا به میزان بودجه و سرمایه ی آنان در شرکت خواهد بود. کلیه امور تغییراتی شرکت ها که من جمله آن ها تغییرات در اساسنامه ( که شامل تغییر آدرس ، تغییر یا الحاق به موضوع ، تغییر نام و … می باشد ) ، هیئت مدیره شرکت ، حق امضاء و … سوال: بیشترین نوع شرکت هایی که در ایران به ثبت میرسند، شامل چه شرکت هایی هستند؟ کار گروه موظف است که دستورالعمل موضوع این ماده شامل انواع مجوز ها ، مرجع و شیوه صدور ، تمدید و لغو و احیاء و زمان بندی مربوطه را در یک پایگاه اطلاعاتی که برای همین منظور طراحی شده به اطلاع عموم برساند . همچنین ذکر نام شرکت ثبتی برای این است که ترجیحا جارو برقی و.

اداره ثبت شرکت ها برای سهولت در خدمت رسانی به متقاضیان امور ثبتی ، تسریع در انجام پروسه ثبت و تغییرات و سازمان دهی بهتر ، سامانه ثبت شرکتها را ایجاد کرد که از این طریق ، ثبت و پیگیری پروسه کاری به صورت اینترنتی نیز امکان پذیر شده است . امروزه مسائل ثبتی از موضوعات اساسی اشخاص حقیقی و حقوقی می باشد ، لذا برای آگاهی بیشتر علاقمندان مسائل ثبتی در این مقاله ضمن توضیحاتی راجع به نکات اساسی در ثبت شرکت ، مراحل ثبت شرکت به طور کامل مورد شرح قرار گرفته است و امید است که مورد استفاده علاقمندان قرار گیرد چنانچه پیش از اقدام به ثبت شرکت بهتر است این مقاله را مطالعه کنید تا با صفر تا صد مراحل ثبت شرکت و مدت زمان آن آشنا شوید . در این دفتر باید برای ثبت هر شرکت لااقل چهار صفحه سفید اختصاص داده شود و کلیه شعبه ­های شرکت که تقاضای ثبت آن می شود و همچنین تغییراتی که باید طبق نظام­نامه به ثبت برسد به تدریجی که اتفاق می افتد ، ذیل ثبت خود شرکت و در صفحات اختصاصی ثبت می شود . فعالان اقتصادی برای ارائه خدمات بهتر می بایست فعالیتهایی را انجام دهند که توانایی های خود را افزایش دهند ثبت یک شرکت سهامی خاص در رشت میتواند از مهمترین فعالیتها در این زمینه باشد.

5. در گام بعدی باید مدت فعالیت شرکت را تعیین کنید که به صورت نامحدود می باشد. شرکت های دانش بنیان معاف از پرداخت عوارض و گمرک و مالیات به مدت 15 سال می باشند . این مرحله نیز مانند ۲ مرحلهی قبل است و در آن نوشته شده است که اگر اطلاعات و مدارکتان کامل باشد و قابلیت صدور آگهی داشته باشد، منجر به آگهی خواهد شد. تاسیس منحصرا در دست دارد که بیشتر این برند در حوزه ذی ربط بنا به نوع. چنانچه صورتجلسه ی شما تایید شود، در نهایت جهت صدور آگهی به روزنامه ارسال می گردد. یک شرکت سهامی خاص شرکتی می باشد که همه ی سرمایه آن منحصراَ به وسیله موسسان آن تامین می گردد . یک شرکت مسئولیت محدود حداقل از دو نفر و یک شرکت سهامی خاص از 5 نفر تشکیل می شود که اعتبار آن نسبت به مسئولیت محدود بالاتر می باشد.

مدت تصدی اعضاء هیئت مدیره در شرکت سهامی خاص دو سال و بازرسین آنها یک سال می باشد. ثبت شرکت در ایران انتخاب نوع فعالیت بالاترو سپس مدت فعالیت بر اساس اینکه محدود یا نامحدود باشد و در صورت محدود بودن تعیین حداکثر مدت فعالیت به ماه. ۳ـ اوراق و مدارکی که عین یا ترجمه مصدق آنها باید ضمیمه اظهارنامه شود. ۳ـ حقالثبت مؤسسات غیرتجاری از ده میلیون و یک ریال سرمایه تا یکصد میلیون ریال سرمایه مقطوعاً پانزده هزار ریال. ثبت انواع اشخاص حقیقی و مؤسسات غیر تجارتی و کلیه خدمات ذیل تا رسید پذیرش اینترنتی و ورود اطلاعات آنها نیز در سامانه ثبت شرکت ها صورت می گیرد . بعد از پذیرش و ثبت اینترنتی از طریق سایت مورد نظر و دریافت تاییدیه ی پذیرش آن ، می بایست نسخه اصلی صورت جلسات تنظیمی را امضا کرده و به وسیله ی پست به صورت سفارشی به آدرس مربوطه ارسال نمایید . ارائه تصویر شرکت نامه که تمام افراد آن را تایید و امضا کرده اند. اما باید بدانید تمام مراحل را می توانید با مشورت موسسه حقوقی دادمهر به انجام رسانید.

Th is con᠎te nt was gener at᠎ed ᠎with GSA Content ᠎Ge​ne rator  DEMO!

موسسه ثبت نوول با بهره مندی از متخصص ترین کارشناسان ثبت شرکتها در سراسر کشور آماده انجام تمام امور ثبتی شرکت ها می باشد. همچنین شرکتها پس از مدتی فعالیت در صورتی که نیاز به سرمایه بیشتری داشته باشند میتوانند اقدام به افزایش سرمایه کنند. در صورتی که می خواهید از طریق استارتاپ به کانادا مهاجرت کنید ابتدا باید حمایت از یکی از سازمان های این کشور را دریافت کنید. ماده چهارم ـ هر شرکت خارجی که در تاریخ اجرا این قانون در ایران به وسیله شعبه یا نماینده مشغول به امور تجارتی یا صنعتی یا مالی است باید در ظرف چهار ماه از تاریخ مزبور تقاضای ثبت نماید در صورتی که این مدت برای تهیه و تسلیم اوراق لازمه به اداره ثبت کافی نباشد رئیس محکمه ابتدایی تهران به تقاضای نماینده شرکت تا شش ماه مهلت اضافی خواهد داد. در شرکت ­های دولتی که به موجب قانون ایجاد شده­ اند نیز آنها را به محض ایجاد ، دارای شخصیت حقوقی دانسته و ضمانت اجرای مناسب برای عدم ثبت شرکت ­ها در قوانین و مقررات در نظر گرفته نشده است .

 • شرکت های سهامی عام
 • جستجوی دیدگاه
 • افزایش اعتبار
 • ضوابط ثبت شرکت خارجی در ایران
 • دو نسخه تقاضانامه شرکت

از مهم ترین مباحث مربوط به قوانین ثبت شرکت، انعقاد قرارداد می باشد. از این رو، اگر شرکت مخالف قانون تشکیل شده باشد یا این که موجباتی برای ابطال آن موجود باشد، دادستان و هر ذینفعی می تواند ابطال شرکت را از دادگاه تقاضا کند؛ برای مثال، اگر ثابت شود یکی از شرکاء اهلیت امضای قرارداد شرکت را نداشته است یا بدون قصد بوده چون قرارداد شرکت نمی تواند موجود باشد، ثبت شرکت در اداره ثبت شرکتها هم نمی تواند به آن موجودیت قطعی اعطا کند و هر ذی نفعی به رغم ثبت در اداره ثبت شرکت ها، حق تقاضای ابطال آن را خواهد داشت. اگر فرق اسم پیشنهادی با اسمی که از قبل شده است است فقط در پسوند حذف یا جمع آن باشد قابل ثبت نمی باشد .کلمه های گمراه کننده و شبیه به اسم ثبت شده دیگر باشند قابل ثبت نمی باشد .اسم یا اسم خاصی که برای دولت باشد مثل ایران ، تهران ، نیروی انتظامی و ارتش فقط با مجوز از مقام دولتی که دارای صلاحیت باشد ، قابل ثبت می باشد . ᠎Conte​nt has be​en cre​ated ᠎by G SA᠎ Con te nt Ge᠎ne rator  DEMO!

دیدگاهتان را بنویسید